SPH800 Хидрауличен челно заварување со топење машина

Краток опис:

SPH800 Хидраулични челно заварување со топење машина, заварување достапни големини од dn630-800mm, со висок квалитет оправдано со 1 години, трајни време услуга, конкурентни цени на големо, трговија на располагање и брза испорака на располагање. Контактирајте не за повеќе детали!


 • ФОБ Цена: US $ 0,5-6000
 • Мин.нарачката Количина: преносливи
 • Набавка Способност: 3 × 40ft контејнери неделно
 • Пристаништето на поаѓање: Ningbo или Шангај
 • Начин на плаќање: T / T или неотповиклива LC по видување
 • Време на испорака: во зависност од количеството на ред.
 • детали за производот

  Тагови производ

  Детали за производот
  челно заварување со топење е најпопуларниот метод за заварување HDPE цевки систем, и задник заварување со топење машина е индустриски машина која е широко се побара за целите на заварување.

  задник заварување со топење машина SPH800 Хидраулични се направени од пет дела, и тоа: планирање алатки, грејната плоча, основната рамка, контрола напон кабинет и хидраулични единица. Види подолу слика на структура:

  未 标题 -5_ 副本

  Технички Параметар

  SPH800 Хидраулични челно заварување со топење машина
  Заварување опсег: 630mm, 710mm, 800mm
  Пакување големина: 186 * 135 * 135 cm 136 * 76 * 187cm 83 * 60 * 56cm
  Вкупно Обем: 5.8m³ Тежина: 1045kgs Бруто Тежина: 1220kgs
    Bastic рамка грејната плоча планирање Алатка кошница хидраулични единица
  големина 175 * 130 * 128 cm 98 * 10 * 104 cm 97 * 36 * 150cm 81 * 67 * 90 cm 74 * 50 * 47 cm
  Тежина 670kgs 61kgs 203kgs 48kgs 53kgs
  моќ 16.0kw / 380V

 • Претходно:
 • Следно:

 • Sunplast, преку развој над 15 години, сега е познат како еден од водечките производители и добавувачи на HDPE цевки (поли цевки) за вода и канализација дренажа во Кина. Нашата фабрика воведе многу напредна технологија и опрема во него. Ве молиме слободно да се купи на квалитет и ниска цена производи произведени во Кина од нас.

 • SPH160 Хидраулични челно заварување со топење машина

  SPH160 Хидраулични челно заварување со топење машина

  SPH200 Хидраулични челно заварување со топење машина

  SPH200 Хидраулични челно заварување со топење машина

  SPH250 Хидраулични челно заварување со топење машина

  SPH250 Хидраулични челно заварување со топење машина

  SPH315 Хидрауличен челно заварување со топење машина

  SPH315 Хидрауличен челно заварување со топење машина

  SPH450 Хидрауличен челно заварување со топење машина

  SPH450 Хидрауличен челно заварување со топење машина

  SPH630 Хидраулични челно заварување со топење машина

  SPH630 Хидраулични челно заварување со топење машина