HDPE цевки Корито швимер

Краток опис:

HDPE цевки корито пловка, направени од страна на медиум густина полиетилен материјал со одлична флексибилност, исполнет со висока јачина полиуретанска пена, УВ-доказ супстанција со одлични перформанси, висока духовна енергија, лесно installtion. Контактирајте со нас слободно, ако сте заинтересирани за нашите HDPE цевки корито floaters !!


 • ФОБ Цена: US $ 0,5-6000
 • Мин.нарачката Количина: преносливи
 • Набавка Способност: 3 × 40ft контејнери неделно
 • Пристаништето на поаѓање: Ningbo или Шангај
 • Начин на плаќање: T / T или неотповиклива LC по видување
 • Време на испорака: во зависност од количеството на ред.
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис на производот

  пловка на HDPE цевки е направен од средна густина полиетилен материјал со одлична флексибилност, исполнет со висока јачина полиуретанска пена внатре. Со разумни структура и добри перформанси, пловка цевката станува идеална замена на традиционалните челик пловка за постоечкиот корито цевки.

  Structrue:

  Бр структура Име материјал
  1 пластични школка MDPE
  2 Пополнете материјал Затворена ќелија пена полиуретанска
  3 челик Завртки Галванизиран јаглероден челик или 304 од нерѓосувачки челик

  HDPE PIPE FLOATER_ 副本 1

  карактеристики

  ※ Надворешниот школка е замислена со MDPE материјал и така добра цврстина, отпорност divulsion и шок отпор може да се обезбеди.
  ※ УВ-доказ супстанција се додава во peucine да се брани на школки од оштетување на промените на животната средина и ниски температури.
  ※ Со висока вредност на духовна енергија, постоечкиот тело врши и кога ќе се соочи со бранови, ветер или удар од бродови.
  ※ MDPE тела се светлина и така полесно да се инсталира и transfer.settlement на база, неговата адаптивни способност е многу силна, добра асеизмичка перформанси.
  ※ Постоечкиот тело е еколошки и може да се рециклираат.

  Багер Floater_ 副本

   Спецификации

  Пловка Внатрешна Диа.
  (mm)
  Пловка Надворешен Диа.
  (mm)
  Пловка Вкупно Должина
  (mm)
  Швимер надворешната обвивка со дебелина
  (mm)
  Пловка Buoyance
  (килограми / пар)
  200 500 800 5 350
  250 600 700 5 350
  315 700 900 5 410
  355 1000 1000 6 500
  400 1100 1100 6 550
  450 1200 1200 6 1200
  500 1300 1300 7 1250
  560 1300 1500 8 1350
  630 1400 1600 8 1600
  630 1480 1600 8 1950
  710 1550 1800 8 2200
  710 1620 1900 9 2300
  800 1700 2000 9 2700
  800 1850 2100 12 3200
  900 2000 2400 12 4600
  1000 2040 2500 13 4900
  1200 2400 2600 14 6500
  Забелешка: Спецификациите во листата се она што го имаме на украси за сега. Нарачана спецификации се достапни

 • Претходно:
 • Следно:

 • Sunplast, преку развој над 15 години, сега е познат како еден од водечките производители и добавувачи на HDPE цевки (поли цевки) за вода и канализација дренажа во Кина. Нашата фабрика воведе многу напредна технологија и опрема во него. Ве молиме слободно да се купи на квалитет и ниска цена производи произведени во Кина од нас.