HDPE Корито цевка

Краток опис:

ISO4427 стандардот HDPE багер / рударството цевка од dn160-1200mm, заварени со прирабници на двете крајот, на располагање во 6 милиони или 11.8m должина, customrized челик поддршка прстени на располагање, со висок квалитет по најдобра цена на големо. Контактирајте не за повеќе детали на нашите HDPE цевки багер !!!


 • ФОБ Цена: US $ 0,5-6000
 • Мин.нарачката Количина: преносливи
 • Набавка Способност: 3 × 40ft контејнери неделно
 • Пристаништето на поаѓање: Ningbo или Шангај
 • Начин на плаќање: T / T или неотповиклива LC по видување
 • Време на испорака: во зависност од количеството на ред.
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис на производот                                                                                                                

  HDPE корито цевка е направен од HDPE (полиетилен со висока густина) материјал и е произведен во различни димензии, со цел да се користи главно на морето за извршување на морскиот песок за багер од калта. драгажен цевка HDPE е произведен и заварени како "HDPE прирабница цевки", чија двата краја се заварени со HDPE прирабница адаптери и челик поддршка прстени.

  цевка HDPE корито може да биде лесно да се монтира или dismountabled, од страна на нарезници до вклучување / исклучување на завртки / навртки за methanical поврзување на два челични прстени поддршка на крајот на цевката.

  SUNPLAST багер HDPE цевки обично се произведени во 5,8 или 11.8m должини. Цевката може да се обезбеди од dn160-1200mm со различни дебелина на ѕид, како на различни SDR и дизајниран притисок рејтинг, и нарачана челик поддршка прстени се достапни.

  HDPE Dredge Pipe_ 副本

  кратко детали

  име на производот HDPE драгажен цевка
  големини на располагање DN160-1200mm
  рејтингот SDR / притисок SDR11-PN16, SDR13.6-PN12.5, SDR17-PN10, SDR21-PN8, SDR26-PN6
  материјал
  Врвен квалитет девица PE100 суровина
  Бои за цевки Црна или сина боја, или како на барања
  Стандарди за цевки ISO4427, AS / NZS4130, BS EN 12201
  Стандарди за челик поддршка прстени
  Customrized достапни
  Ознаки на цевката логото на купувачи може да се печат
  мостри на располагање Да, достапни за мала количина примерок
  метод за пакување Нормално извоз пакување.
       Должина на цевката може да биде во или 5,8 милиони 11.8m, двата краја заварени со прирабници
  MOQ може да се преговара
  производство доведе време Во зависност од количината на нарачката.
       За 10 дена за 20ft сад, 15-20 дена за 40ft контејнер
  време гаранција 3 години за нормално користење
  рок на плаќање T / T или LC по видување
  ФОБ пристаниште вчитување Ningbo или Шангај, Кина
  Место на потекло Жеџијанг, Кина

  спецификација

  SUNPLAST HDPE драгажен цевка може да се обезбедени од dn160mm до 1200mm. Спецификациите како подолу:

  HDPE цевки димензија

    SDR / притисок

  SDR26

  SDR21

  SDR17

  SDR13.6

  SDR11

  Нормално притисок рејтинг (МПА)

  За PE100 материјал

  0,6

  0.8

  1.0

  1.25

  1.6

  Нормален дијаметар
  DN (мм)

  Дебелина на ѕидот
  е (мм)

  160

  6.2

  7.7

  9.5

  11,8

  14,6

  180

  6.9

  8.6

  10,7

  13,3

  16,4

  200

  7.7

  9.6

  11,9

  14,7

  18,2

  225

  8.6

  10,8

  13,4

  16.6

  20,5

  250

  9.6

  11,9

  14,8

  18,4

  22,7

  280

  10,7

  13,4

  16.6

  20,6

  25,4

  315

  12.1

  15.0

  18,7

  23,2

  28,6

  355

  13,6

  16.9

  21,1

  26,1

  32,2

  400

  15,3

  19,1

  23,7

  29,4

  36,3

  450

  17,2

  21,5

  26,7

  33,1

  40,9

  500

  19,1

  23,9

  29,7

  36,8

  45,4

  560

  21,4

  26,7

  33,2

  41,2

  50,8

  630

  24,1

  30.0

  37,4

  46,3

  57,2

  710

  27,2

  33,9

  42,1

   

   

  800

  30,6

  38,1

  47,4

   

   

  900

  34,4

  42,9

  53,3

   

   

  1000

  38,2

  47,7

  59,3

   

   

  1200

  45,9

  57,2

       

  предности                                                                                                                           

  Како идеално решение за корито работа, SUNPLAST HDPE цевки багер има многу предности како што следува:
  ☑ Отпорност на корозија
  ☑ Висока цврстина
  ☑ Лесни
  ☑ Лесно да се соберат или dismountabled
  ☑ Одлична флексибилни и отпорност на гребење способност.
  ☑Good отпорност на абење, ниско триење коефициент ѕид, мал проток отпор, одлична способност пренесување.
  ☑ Ниска цена систем, помалку трошоци за одржување
  ☑ Long service life.

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Sunplast, преку развој над 15 години, сега е познат како еден од водечките производители и добавувачи на HDPE цевки (поли цевки) за вода и канализација дренажа во Кина. Нашата фабрика воведе многу напредна технологија и опрема во него. Ве молиме слободно да се купи на квалитет и ниска цена производи произведени во Кина од нас.